3.Havalimanı işçilerinin su talebine İGA’dan şaka gibi yanıt3. Havalimanı’nın işçi kampında dün akşamdan beri yaşanan su kesintisine işçiler tepki gösterdi, yüklenici firma İGA “susuz kalabilirsiniz” dedi


3. Havalimanı şantiyesine bağlı Akpınar işçi kampında dün akşamdan beri suların kesildiğini ve temizlik ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirten havaalanı işçileri, su kesintisinin bir an önce giderilmesi için yüklenici firma İGA’yı aradıklarını ve yetkililerin kendileriyle dalga geçer gibi cevap verdiklerini belirtti.

İş cinayetleriyle gündemden düşmeyen 3. Havalimanı şantiyesinde çalışan ve Arnavutköy’e bağlı Akpınar işçi kampında kalan çok sayıda işçi, dün akşamdan beri suların kesik olduğunu, bir arıza varsa da bir an önce giderilerek su ihtiyaçlarının karşılanmasını talep etmek için yüklenici firma İGA yetkililerini aradıklarını belirtti. Yetkililerin kendileriyle dalga geçerek ‘milyonluk şehirlerde insanlar susuz kalabiliyorsa sizler de kalabilirsiniz’ dediklerini ifade eden işçiler, inşaat işçileri için temizliğin önemli olduğunu, bunun için de suyun gerekliği olduğunu’ söylediler.

Sorunun derhal çözümü için adım atılmadığında eyleme geçeceklerini de belirten işçiler, İGA’nın en insani ve haklı talepleri karşısında dahi bu kadar duyarsız kalarak dalga geçmesine de tepki gösterdiler.

İnşaat İşçileri Sendikası

Ayrıca Kontrol Et

İHD Van Şubesi’nden mülteci raporu: ‘Mültecilerin yüzde 98’i başına gelenleri anlatamıyor’

İHD Van Şubesi, kentteki mültecilerin yaşadıkları sorunlar ve hak ihlalleriyle ilgili hazırladığı raporu açıkladı.