AKP milletvekili Yıldız’ın ailesinden ölüm tehdidiAKP milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve adamları tarafından katledilen Şenyaşar ailesinin sağ kalan bireyleri ölümle tehdit ediliyor


14 Haziran’da Suruç’ta esnafı gezerek oy isteyen AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve adamları kendilerine tepki gösteren esnafa silahla saldırmış, saldırıda esnaf Hacı Esvet Şenyaşar, çocukları Adil ve Celal Şenyaşar hayatını kaybetmişti.

Yaşanan katliam sonrasında faillerden hiçbirisi tutuklanmazken, olayda babası ve kardeşlerini kaybeden Fadıl Şenyaşar tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Olaydan sonra sık sık tehdit edilen Şenyaşar ailesi evlerini ve işyerlerini terk ederek başka bir yere yerleşmek zorunda kalmıştı.

Şenyaşar ailesine yönelik ölüm tehditlerinin ise arkası kesilmiyor. Ağabeyi ve yeğenlerini kaybeden Osman Şenyaşar daha önce Faik Yıldız tarafından sosyal medyadan ölümle tehdit edilmişti. Bunun üzerine suç duyurusunda bulunan Şenyaşar’ın evi polis tarafından basılmış ve evdeki elektronik eşyalara el koymuştu. TEM polislerinin baskın düzenlediği Şenyaşar, şehir dışında olduğu için gözaltına alınmamıştı.

Osman Şenyaşar’ın ikinci kez ölümle tehdit edildiği ortaya çıktı. Aynı aileden Süleyman Yıldız tarafından ölümle tehdit edilen Şenyaşar, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.