Ankara’da kanlı ay tutulmasına da polis ablukası!Devir, kanlı ay tutulmasının izlenmesi için parklara-sokaklara dökülen halkın bile polis ablukasına alındığı, GBT’den geçirildiği bir devir


Kanlı ay tutulması dün akşam adına layık bir şekilde gerçekleşti. Evrendeki hareketin bu olağanüstü görüntüsünü izlemek için insanlar evlerinden çıkıp, sokaklarda, parklarda toplandılar.

Ankara’da da böyle oldu. Tabi devletin polisi de yığınak yaparak kanlı ay tutulmasını izlemek isteyen vatandaşlara “eşlik” etmeyi ihmal etmedi.

Sokaklar, parklar hangi gerekçeyle olursa olsun biraz kalabalıklaşmaya görsün… Ne olur ne olmaz diyen devlet TOMA’ları, üniformaları, zırhlı araçlarıyla anında orada bitiyor! Emekçilerin açık alanlarda bir araya gelmesinden duyduğu korkuyu açık etmekten çekinmeksizin… İçler acınası bir durum yani…

Vesselam yurdum insanı kanlı ay tutulmasını bile çevik kuvvet polisi, sivil polis, TOMA eşliğinde ve GBT baskısı altında izlemek zorunda kaldı.

Ankara Güven Park, Kuğulu Park, ana caddeler, merkezi alanlar adeta operasyon yapılıyormuş hissi uyandıracak şekilde ablukaya alındı. TOMA’lar yerleştirildi, GBT’ler yapıldı.

Bütün bunlara rağmen kanlı ay tutulması çok kalabalık olmasa da meraklıları tarafından izlendi.

Tabi yaratıcılıklar da ortaya çıktı. Kanlı ay tutulmasını izleyenler sokaklardaki polis ablukasını “ti”ye aldıkları sayısız espri yaptılar.  Bazıları durumu ayın üzerine yansıttıkları Erdoğan görüntüsüyle özetlediler. “Her yerde onu görün, her konuda onun iznini alın” demek anlamına gelen bu ablukanın çarpıcı bir özeti olarak…

Ayrıca Kontrol Et

Vartinis Davası da düşürüldü

1993'te aynı aileden 9 kişinin yakılarak katledilmesiyle ilgili Vartinis Davası’nda mahkeme zaman aşımı gerekçesiyle dosyanın düşürülmesine karar verdi.