Nevşehir Karayolları Şefliğinde işçiler iş bırakma eylemi yaptıNevşehir Karayolları 6. Bölge 67. Şube Şefliğinde çalışan taşeron işçiler, maaşlarını alamadıklarını için iş bırakma eylemi yaptı


Nevşehir Karayolları 6. Bölge 67. Şube Şefliğinde çalışan taşeron işçiler, maaşlarını alamadıklarını için iş bırakma eylemi yaptı.

Karayolları 67. Şube Şefliğinde taşeron işçi olarak çalışan 68 kişi, 2 aydır ödenmeyen maaşları için iş bıraktı. Maaşlarını alana kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirten işçilerden Nursel Adıgüzel, “Maaşlarımız iki aydır yatmadığı için iş bırakma kararı aldık. Maaşlarımız yatana kadar da işe çıkmıyoruz. Devlet büyüklerinden veya yetkililerden bu işe çözüm bulunmasını istiyoruz. Sadece bizim şubede 68 tane mağdur var” dedi.

Ailesinin geçimini sağlamakta güçlük çeken, bu yüzden büyük sıkıntılar yaşayan arkadaşları olduğunu söyleyen Çağrı Çevirmen de, “Kredisini, ev kirasını ödeyemeyen arkadaşlarımız var. Geçim sıkıntısından dolayı çok zor duruma düşen arkadaşlarımız var. Türkiye genelinde sayı çok daha fazla. Maaşlarımız yatırılana kadar bu eylemi sürdüreceğiz” dedi

 

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!