Henüz 17 yaşındaki çocuk işçi iş cinayetinde hayatını kaybettiAnkara’da bir inşaatta çalışan 17 yaşındaki Ömer Faruk Arslan, dokunduğu harç makinesinin elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti


İş güvenliğinin çıkardığı ‘masraf’ nedeniyle patronlar tarafından ikinci plana atıldığı ve işçilerin şantiyelerde, fabrikalarda, madenlerde ve atölyelerde her an ölümle dans edercesine çalıştığı; denetim ve kontrollerin ise patronların huzurunu kaçırmamak için aksatılıp doğru düzgün yapılmadığı günümüz koşullarında, 17 yaşındaki bir çocuk iş cinayetinde hayatını kaybetti.

Ankara’nın Nallıhan ilçesi Eymir köyünde bir inşaatta çalışan 17 yaşındaki Ömer Faruk Arslan, çalışan harç makinesine dokununca elektrik akımına kapıldı. Elektrik çarpması sonucu kafasını vurduğu öğrenilen genç işçi hayatını kaybetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatılsa da, yaşanan cinayetin ‘kaza’ statüsünde değerlendirilip asıl olarak hayatını kaybeden çocuğun hatası sayılacağını öngörmek güç değil.

Ayrıca Kontrol Et

Özak patronu işçilere kölelik koşulları dayatmakta, işçiler direnişte ısrarlı

Özak Tekstil direnişinin 4. Gününde patronla işçi ve sendika temsilcileri arasında yapılan görüşmede işçilerin talepleri kabul edilmedi, işçiler direnişe devam kararı aldı