Real işçileri MediaMarkt mağazasını kilitledi11 aydır direnişte olan Real market işçileri eylemlerine bugün kasa kilitleme eylemiyle devam etti


Bugün Beylikdüzü Media Markt’ta kasa eylemi ve basın açıklaması, Güneşli Metro Market önünde de basın açıklaması yapıldı. Eylemlere Real ve Uyum İşçileri ile birlikte Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve sendika yöneticileri de katıldı.

50 civarında işçi polisin engelleme girişimine rağmen Beylikdüzü Media Markt’a girdi.

Mağazada alışveriş sepetlerini dolduran işçiler kısa zamanda kasalar önünde kuyruklar oluşturdu. İşçilerin seçtikleri ürünleri kasiyerler tek tek kasadan geçirdikten sonra, kasiyerler işçilerin yetersiz kart bakiyeleri ile karşılaştılar. İşçiler “paramız yok, paramızı Metro, Media Markt gasp etti eğer gasp ettikleri haklarımızı öderlerse o zaman gelir, seçtiğimiz ürünleri alırız” dediler.

Bir saate yakın süren kasa kilitleme eyleminde müşteriler mağaza yönetimini protesto ederek alışveriş yapmadan mağazadan ayrıldılar.

Kasa kilitleme eyleminden sonra dışarı çıkan işçiler mağaza önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yaptılar. Eylemde konuşan Real işçileri direniş sürecini anlatıp kararlılıklarını dile getirdiler. İşçiler, Metro ve Media Markt’ın tüm mağazalarını eylem alanları yapmaya devam edeceklerini vurguladılar.

Ayrıca Kontrol Et

BİRTEK-SEN: ‘Ne demek Temmuz’da zam yok! Söke söke alacağız!’

BİRTEK SEN, Antep Başpınar OSB’deki 35 fabrikadan çok sayıda işçiyle yaptığı toplantıların sonuçlarını basın açıklamasıyla paylaştı. Balıklı Park Meydanı’nda yapılan açıklamada, asgari ücrete ara zam yapılması, bayramlarda 1 aylık ücret tutarında ikramiye ödenmesi, banka promosyonların işçilere verilmesi ve vergi diliminde adalet sağlanması talepleri dile getirildi.