Tunus’ta havaalanı çalışanlarının grevi iptal edildiHükümet “Çalışanların taleplerinin çoğunluğunun karşılandığını” belirtti, sendika ise grevin iptal edilmesinde “Turist ve müslüman Hac sezonunun etkili olduğunu” söyledi


YAŞANACAK DÜNYA

Tunus’ta havaalanı çalışanlarının, çalışma koşullarının iyileştirilmesi talebiyle 1 ve 2 Ağustos’ta yapılacak grev iptal edildi.

Enca.com’un aktardığına göre, hükümet “Çalışanların taleplerinin çoğunluğunun karşılandığını” belirtti. Sendika ise hükümetin açıklamalarına ek olarak grevin iptal edilmesinde “Turist ve müslüman Hac sezonunun etkili olduğunu” söyledi.

Geçtiğimiz günlerde, Havaalanı İşçileri Sendikası Başkanı Ramadan, havaalanı çalışanlarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi taleplerinin karşılanmaması durumda 1 ve 2 Ağustos’ta greve çıkacaklarını açıklamıştı.

Tunus’ta, Uluslararası Para Fonu (IMF) ile yaptığı anlaşma gereği bir kemer sıkma programı gündemde. Hükümet yetkilileri, IMF’nin düzenlenmesini istediği “şişirilmiş kamu hizmetlerinde” sendikaların ücret artışı taleplerini reddediyor.

Ramadan ayrıca, sendikanın, hükümetin çalışma koşullarını iyileştirmesini ve devlet tarafından işletilen Tunisair ve sivil havacılık kurumuna ait diğer havayolu şirketlerinin işçilerin ödenmemiş ücretlerini ödemesini talep ettiğini belirtmişti.

Ayrıca Kontrol Et

Berlin’de mülteci kampında Kürtlere saldırı

Çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 300 kadar Kürt mülteci, “Kâfir Kürtler, kafanızı keseceğiz, Kürtleri istemiyoruz” tehditlerinden ve linçten sonra ayrı bir çadıra alındı.