Üniversiteyi kazanmıştı, boru döşerken hayatını kaybetti18 yaşındaki genç işçi, iş arkadaşlarına üniversiteyi kazandığı müjdesini verdiği gün iş cinayetiyle canından edildi


Güvencesiz ve güvenliksiz çalışma koşulları, 18 yaşındaki gencecik bir işçinin geleceğini ellerinden aldı. Üniversiteyi kazandığı haberini iş arkadaşlarıyla henüz o gün paylaşan genç işçi Mehmet Sıddık Baybarz, iş cinayetinde hayatını kaybetti.

Olay,  dün saat 15.45 sıralarında Darıca Bağlarbaşı Mahallesi, Özbay Sokak´ta meydana geldi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin altyapı çalışmalarını yapan müteahhit firma, Darıca’nın Bağlarbaşı Mahallesi’nde kanal açma ve beton boru döşeme çalışmaları yapıyordu. Çalışma esnasında iş makinesine zincirle bağlanan 2 beton baca, künkü havaya kaldırıldı. Bu sırada zincirden çıkan 200 kilo ağırlığındaki bir künk, Mehmet Sıddık Baybarz’ın başına çarptı. Baybarz, künkün başındaki barete çarpmasının ardından yere yığıldıç

İşçilerin 112 acil servisi araması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, ağır yaralanan Baybarz’ı Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı ancak genç işçi hayatını kaybetti.

Kepçe operatörü M.S. ise gözaltına alındı.

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”