Cemile’yi katledenler için ‘Daimi Arama Kararı’Cizre’de katledilen ve cenazesi buzdolabında bekletilen Cemile için açılan soruşturmada faillerinin tespit edilemedi belirtilerek ‘Daimi Arama Kararı’ verildi


Cizre’de 2015 yılında sokağa çıkma yasağı sırasında vurularak katledilen ve hastaneye bile götürülmesine izin verilmediği için cansız bedeni evde buzdolabında saklanan 10 yaşındaki Cemile Cagırga’nın ölümüne ilişkin açılan soruşturmada faillerin tespit edilemediği ifade edilerek “Daimi Arama Kararı” alındı.

Cizre’de devletin yaptığı katliam sonrasında 110’a yakın sivil hayatını kaybetmiş, açılan soruşturmaların çoğu için ise takipsizlik kararı verilmişti. Cemile için açılan soruşturma da ise ise “Daimi Arama Kararı” verilerdi.

Evlerinin önünde oynarken görgü tanıklarının da ifadesine göre zırhlı araç noktasından yapılan atışla vurulan Cemile için “Çocuğu kasten öldürmek” suçlamasıyla açılan ve şüpheli olarak tek bir kişinin bile yer almadığı dosyada, Cagırga’nın ölüm nedeni “nereden geldiği tespit edilemeyen bir kurşunun vücuduna isabet etmesi” olarak açıklandı

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.