Tekbir sesleriyle çocuklara toplu tecavüzBasket takımında oynayan çocuklar takım koçu ve yardımcısının da aralarında bulunduğu kişiler tarafından toplu tecavüze uğradı


Toplumsal çürüme artık öyle boyutlara varmış durumdaki hayvanlara yapılan işkenceleri, kadına yönelik şiddeti ya da çocuklara yönelik tacizleri duymadığımız bir gün bile artık geçmiyor. Sistematik taciz, istismar ve şiddet artarak devam ediyor. Özellikle iyi hal indirimi alacaklarını bilen ya da soruşturma dahi açılmasına gerek görülmeden devlet koruması altına alınacaklarından emin olan tacizciler gittikçe daha da pervasızlaşıyor. Uşak’ta Sevgi Evleri’nde ya da Ensar Vakfı’nda yaşanan toplu tecavüzler de olduğu gibi… Ve ne yazık ki bu haberlerin ardı arkası bu çürümüş sisteme son verene kadar kesileceğe benzemiyor.

Türk Telekom iletişim firmasının spor kulübünün çocuk basketbol takımında oynayan ve yaşları 11-14 arasında değişen çocukların tacize uğradığı ortaya çıktı. Basket takımı koçu M.E. ve yardımcısı A.Ş.’nin karıştığı toplu tecavüz olayı oda da bulunanlar tarafından videoya kaydedildi

Video görüntülerinin açığa çıkmasıyla ortaya çıkan olayda çocukların “benim ne suçum var” diyerek kaçmaya çalıştığı görülürken, tecavüz sırasında ise tekbir getirildiği duyuluyor.

Görüntüleri izleyen hukukçular görüntülerin hiçbir tartışmaya yer vermeyecek şekilde ortada olduğunu belirterek, çocuklara cinsel istismarın söz konusu olduğunu ifade ettiler.

Türk Telekom daha sonra bir açıklama yayınlayarak söz konusu basketbol takımının Türk Telekom ismini kullanan, özel bir işletme olduğunu, olay sonrasında, Türk Telekom isim hakkının kullanımına ilişkin, basketbol kulübüyle sözleşmenin feshedildiğini duyurdu. Açıklamada ayrıca sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunulduğu da ifade edildi.

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”