ODTÜ’lülere tahliyeTahliye gerekçesinde öğrencilerin “kaçacak becerileri ve maddi imkanları yok” denildi


ODTÜ’de mezuniyet töreninde taşıdıkları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili karikatürlü pankart için tutuklanan 4 öğrencinin tahliyesine karar verildi. Öğrencilerin tahliye gerekçesinde ‘kaçacak becerileri ve maddi imkanları yok’ denildi.

Dört öğrenci ile pankartı bastığı belirlenen bir kişi hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 1’er yıldan 4’er yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

Hürriyet Muhabiri Mesut Hasan Benli, mahkemenin tahliye gerekçesini sosyal medya hesabından paylaştı. Benli’nin paylaştığı mahkeme gerekçesinde ‘keza sanıkların konumu değerlendirildiğinde bu aşamada özel yetenek isteyen bir kaçma yoluna tevessül edebilecek bilgi ve maddi imkana sahip olmadıkları gibi sıradan bir kaçma girişiminin adli kontrol imkanları ile önlenebileceği anlaşılmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Resmi Twitter'da görüntüle

Mesut Hasan BENLİ@mesuthasanbenli

ODTÜ’lü öğrenciler için garip tahliye gerekçesi:Kaçmayı bilmezler, kaçacak paraları Yok

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu