Antep’te İş yerinde uyuyan 2 çocuk can verdi!Antep merkezdeki Küsget Sanayi Sitesi’nde bulunan 3 katlı terlik imalathanesinde çıkan yangında hayatını kaybeden 16 yaşındaki Mahmut Maruf ile 18 yaşındaki Hamza Nasır evleri olmadığı için işyerinde uyuyordu


Patronların kar oranları-maliyet hesapları konusundaki hassasiyetlerinin birinci kurbanı işçiler olmaya devam ediyor. Kriz gümbürtüsüyle bu gerçek daha pervasız biçimlerle karşımıza çıkıyor. Hemen her sektör ve ile yayılan iş cinayetlerinin dünkü bilançosu beş ilde altı işçinin can vermesi oldu.

Çalışmanın ölümle özdeşleştiği bu koşullarda Suriyeli göçmen işçilerin ölümleriyse savaşın yarattığı dramatik sonuçları çarpıcı bir şekilde ortaya seriyor.

Gece saatlerinde Antep merkezdeki Küsget Sanayi Sitesi’nde, Suriyeli Muhammet Ahneen’e ait 3 katlı terlik imalathanesinde çıkan yangında hayatını kaybeden 16 yaşındaki Mahmut Maruf ile 18 yaşındaki Hamza Nasır’ın trajik hikayesi bunlardan biri.

Yangında dumandan boğularak can veren bu iki işçi, evleri olmadığı için imalathanede uyuyorlardı.

Onlara dair bu gerçeği yangının gece meydana geldiğini ve arkadaşlarının içeriden çıkamadığını anlatan imalathane çalışanlarından Hüseyin Kargın, “Ben de bu fabrikada çalışıyorum. Gece yangın çıkmış. Arkadaşlarımız içeride kalmış. Mahmut Maruf evi olmadığı için burada kalıyordu. Hamza Nasır da normalde akşam çıkıp, evine gidiyordu; ama babası Suriye’ye gittiği için 2 gündür fabrikada kalıyor” sözleriyle dile getiriyordu.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı