İş cinayetleri bayram dinlemiyorİş cinayetleri bayramda da sürdü, Hakkari, Çanakkale/Bayramiçi, Elazığ/Ağın, Uşak/Eşme’de yaşanan iş cinayetlerinde dört işçi hayatını kaybetti.


İşçi sağlığı ve güveliği önlemlerine maliyet hesapları içinde yer verilmeyen/verilmek istenmeyen bu sömürü düzeninde işçinin kanı sudan ucuz. Patronların kar hırsı bayram seyran dinlemeden işçi kanı dökmeye devam ediyor.

İşçi ve emekçilere yüksek sesle ezan-vatan-bayrak nutuklarının çekildiği bu kriz günlerinde yaşanan bayramda Hakkari, Çanakkale/Bayramiçi, Elazığ/Ağın, Uşak/Eşme’de yaşanan iş cinayetlerinde dört işçi hayatını kaybetti.

HAKKARİ

Hakkari’de sulama barajı çalışmaları esnasında jeneratörün patlaması sonucu bir işçi yaşamını yitirdi.

Hakkari’de merkeze bağlı Bağışlı köyü Mendeni Yaylası’nda sulama barajı çalışmalarını sürdüren işçilerin kullandığı jeneratör patladı.

Patlama sonucu işçilerden biri olay yerinde yaşamını yitirdi.

Yaşamını yitiren işçinin cenazesi olay yerine çağırılan ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

ÇANAKKALE/BAYRAMİÇİ

Azerbaycan’dan Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine akrabalarının yanına gelen ve 3 aydır ilçedeki domates bahçelerinde mevsimlik işçi olarak çalışan evli ve 2 çocuk babası Rauf Ahmedov, 12 Ağustos günü baş ağrısı ve kollarında uyuşma nedeniyle Bayramiç Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne gitti. Burada tedavisi sırasında ağrıları artan Rauf Ahmedov, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde tetkik ve incelemelerin yanı sıra tedavisi yapılan Rauf Ahmedov’a kuduz teşhisi konuldu. 18 Ağustos tarihinde Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne sevk edilen Rauf Ahmedov, burada karantina altına alındı. Rauf Ahmedov’un Bayramiç ve Çanakkale’deki tedavi süresince aynı ortamda bulunan sağlık çalışanları, hastalar ve evde kaldığı yakınları tek tek tespit edilerek, kuduz aşısı yapıldı. Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nde 4 gündür karantina altında bulunan Rauf Ahmedov, hayatını kaybetti.

ELAZIĞ/AĞIN

Elazığ’ın Ağın ilçesinde, Aksa Elektrik şirketinde çalışan işçilerden 38 yaşındaki Faik Polat, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Ağın ilçesi Akpınar mahallesinde meydana gelen elektrik arızasını gidermek için elektrik direğine çıkan Aksa Elektrik şirketinde görevli Faik Polat , çalışma yaparken akıma kapıldı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Direkte asılı kalan Polat, elektriklerin kesilmesinin ardından itfaiye ekipleri tarafından indirildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede Polat’ın olay yerinde hayatını kaybettiği belirlendi. Evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilen Faik Polat’ın ölümü ile ilgili soruşturma başlatıldı.

UŞAK/EŞME

Uşak’ın Eşme ilçesinde şarampole yuvarlanan traktörün sürücüsü Mehmet Baber (58), yaşamını yitirdi.

Kaza, Yeleğen beldesi yakınlarında meydana geldi. Eşme’den Yeleğen yönüne giden Mehmet Baber yönetimindeki karpuz yüklü traktör, kontrolden çıkıp şarampole yuvarlandı. Yoldan geçen diğer araç sürücülerinin ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri Baber’in yaşamını yitirdiğini belirledi.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.