Kırşehir’in Kaman’daki bir maden ocağında iş cinayetiMadencilere bugün de Kırşehir’in Kaman ilçesine bağlı Yeniyapan köyündeki özel bir şirkete ait florit madeni mezar oldu


İşçiler maden ocaklarında çalışırken ölmeye devam ediyor. Patronların kar dışında kalan her şeyi ayrıntı olarak gördükleri bu koşullarda denetimsizce açılan pek çok maden ocağı işçiler için potansiyel mezar niteliği taşıyor.

Madencilere bugün de Kırşehir’in Kaman ilçesine bağlı Yeniyapan köyündeki özel bir şirkete ait florit madeni mezar oldu. Madende tünel çalışması sırasında göçük oluştu. Göçük altında kalan üç işçiden ikisi kendi imkanlarıyla ocaktan çıktı.

AA’nın haberine göre ihbar üzerine olay yerine AFAD ve sağlık ekipleri sevk edildi. Maden ocağına ulaşan AFAD ekiplerinin çalışması sonucunda göçük altında kalan işçinin cesedine ulaşıldı. Abdullah Arslan’a ait olduğu belirlenen ceset, ekiplerin çalışmasıyla bulunduğu yerden çıkartıldı.

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, AFAD ekibinin içeride kalan işçinin cesedine ulaştığını belirterek, “Kaman ilçesi Yeniyapan köyündeki florit madeni ocağında tünel açma çalışmalarında göçük meydana gelmiş. O sırada çalışan 3 işçiden 2’si kendi imkanlarıyla çıkmış, bir iş içeride kalmış. AFAD ekiplerimiz, bir işçinin cansız bedenine ulaşarak çıkardı. Ocakta, 300 metrede tünel açma çalışmaları yapılıyordu.” diye konuştu.

Ayrıca Kontrol Et

Sokak Hayvanlarına ÖteNAZİ!

Vicdan sınırlarını zorlayan yasa teklifine tutum; "vicdan", doğayla barışık kentler, hayvan sevgisini… kapsayacak bir karşıtlık kadar aynı zamanda yaratılmak istenen toplumsal cehenneme karşı siyasal bir tutum almayı da gerektiriyor.