Yarın 700. Cumartesi…Cumartesi Anneleri’nin 700. buluşmaları yarın. Anneler buluşmaya katılım için çağrılarını sürdürüyor, bu hafta da #BeniBulAnne hastagıyla sosyal medyadaki çağrılarını yinelediler


1995 yılından bu yana kesintisizce gözaltına alınarak zorla kaybedilen evlatları için Galatasaray Lisesi önünde buluşarak “sessiz” bir çığlık olan Cumartesi Anneleri, 25 Ağustos’ta 700. kez bir araya gelerek “karanfil bırakabileceğimiz bir mezar gösterin” diyecekler.

Yarın yapılacak 700. buluşma için sosyal medya üzerinden çağrılarını sürdüren anneler bu hafta da “#BeniBulAnne” hastagıyla seslendiler.

Annelerin sosyal medya hesaplarından aynı zamanda her birinin duygularının, azim ve kararlılıklarının dile geldiği sözleri paylaşıldı.

Cumartesi Anneleri’nin polis saldırısı, gözaltılar, tutuklamalar, yağmur, çamur ve en önemlisi de belirli kesitlerdeki “yalnızlıklarına” rağmen ısrar ve sabırla sürdürdükleri eylemin 700. haftası için çok sayıda kurum ve kişi katılım çağrısında bulundu.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.