İllerde Cumartesi eylemleriGalatasaray Lisesi önündeki buluşmayla aynı saatlerde Ankara, Diyarbakır, Van, Batman, İzmir, Balıkesir-Çanakkale’de de eylemler yapılacak.


Devlet tarafından gözaltında zorla kaybedilen evlatlarının mezarına bırakmak için tuttukları karanfilleri, açtıkları pankartları hiç solmayan Cumartesi Anneleri bugün pek çok kentte yapılacak oturumlarla selamlanacak.

Galatasaray Lisesi önündeki buluşmayla aynı saatlerde Ankara, Diyarbakır, Van, Batman, İzmir, Balıkesir-Çanakkale’de de eylemler yapılacak. Onların karanfillerine yükledikleri anlamları ifade eden karanfillerle bir kez daha haykırılacak…

İSTANBUL 

Saat: 12:00- Galatasaray Meydanı   TAKSİM

 

ANKARA

Saat: 12:30-Meşrutiyet Cad. No.38/6 Kültür Apt.  KIZILAY

 

DİYARBAKIR 

Saat : 12.00    — Koşuyolu Parkı Yaşam Anıtı Önü  

 

ADANA

Saat : 12.30   — Abidin Dino Parkı   ADANA

 

İZMİR

Saat : 13.00   — Eski Sümerbank Önü  KONAK

 

BATMAN

Saat : 12.00    — Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı Önü 

 

VAN

Saat : 12.00  —  Feqi  Teyran  Parkı  VAN

 

BALIKESİR – ÇANAKKALE

Saat : 12.00  — Cumhuriyet Meydanı ALTINOLUK-BALIKESİR

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçileri: Bize nefes aldırmıyorlar

Taciz, hakaret, baskı, mobbing Özak Tekstil’de kadın işçilerin rutini. Öz İplik-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu işyerinde, sendika temsilcileri de bu baskıya ortak oldu. Kadın işçiler insanca koşullara kavuşmak için BİRTEKSEN'e üye olmak isteyince, tuvaletlerde sıkıştırılarak istifa etmeye zorlandılar, özel hayatlarıyla tehdit edildiler ve sonunda işten atıldılar. İşçilerin baskı ve tehditlere karşı yanıtı; iş bırakarak direnişe geçmek oldu.