HDP heyeti İnşaat-İş’i ziyaret ettiHDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli eşliğindeki heyet İnşaat-İş’i ziyaret ederek işçi sınıfının ve özelde de inşaat işçilerinin sorunları üzerine konuştu


HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ve yanındaki heyet bugün öğlen saatlerinde sendikamızı ziyaret ederek işçi sınıfının ve özelde de inşaat işçilerinin sorunları üzerine sohbet ettiler.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İstanbul Milletvekili Dilşad Cambaz Kaya, MYK üyesi İlknur Birol, PM Üyesi Mahmut Şahlı, İstanbul Eş Başkan Yardımcısı Cihan Yavuz, İstanbul 1. Bölge Eş Sözcüsü İlknur Melengeç’ten oluşan HDP heyeti, bayram vesilesiyle sendikamızın Kartal Şubesi’ni ziyaret ettiler.

Sendika yöneticilerimiz Yunus Özgür, Remzi Yılmaz ve Ozan Zöngür’ün hazır bulunduğu ziyarette inşaat işkolundaki örgütlenme sorunları, inşaat işçilerinin ücret-barınma-beslenme-iş cinayetleri-sigorta ve iş güvencesi başlıklarından oluşan kapsamlı sorunları üzerine sohbet edildi.

Kürt ve Türk işçilerinin bir arada çalıştıkları inşaat işkolunda halkların kardeşliği ve işçilerin birliği kapsamında yaşanan sorunlar ve bu noktada umut veren sınıfsal dinamikler ele alındı. Özel olarak Kürt işçilerinin durumları üzerinde duruldu.

Ekonomik krizin işkolu üzerinde yaratacağı etkiler, olası sonuçlar ve buna dönük nasıl bir sınıfsal hazırlık yapmak gerektiği ele alındı.

Çaylar eşliğinde yapılan sıcak sohbet, başarı dilekleriyle sona erdi.

İnşaat-İş

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı