Kıskançlık: eşini fabrika önünde bıçakladıFabrika işçisi, kıskançlık sebebiyle tartıştığı eşini defalarca kez bıçakladı


Kadının giyim kuşamından karşı cinsle kurduğu iletişimin sınırlarına kadar yaşamda aldığı her kararı kontrol etme hakkını kendinde gören eril zihniyet, kadının içine hapsedildiği bu kalıpların dışına taşması durumunda canına kast edebiliyor.

Erkeğin kadını ‘şahsi malı’ olarak görüşü ve bu zihniyetin doğurduğu bu mülkiyetçi sahiplenme dün gece, bir kadının eşi tarafından defalarca kez bıçaklanmasına sebep oldu. Saldırgan tutuklandı, saldırıya uğrayan kadın ise yoğun bakımda.

Dün gece, fabrika işçisi Ahmet Bozdağ, aynı yerde çalıştığı eşi Şenel Bozdağ ile kıskançlık nedeniyle iş çıkışında tartıştı. Aksu Mahallesi’ndeki bir fabrikanın önünde yaşanan tartışmanın büyümesi üzerine Ahmet Bozdağ, yanındaki bıçağı eşine peş peşe saplamaya başladı.

Şenel Bozdağ, vücuduna aldığı 6 bıçak darbesiyle kanlar içerisinde yere yığıldı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Ahmet Bozdağ polisler tarafından gözaltına alınırken, bıçakladığı eşi ambulansla Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne götürüldü. Ameliyatın ardından yoğun bakıma alınan kadının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Ahmet Bozdağ, götürüldüğü Dulkadiroğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde suçunu itiraf etti. Bozdağ, sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir