Penahi, ağzını dikerek açlık grevine başladıHakkında idam kararı verilen Kürt devrimci Ramin Hossein Penahi, ağzını dikerek açlık grevine başladı


İran’da aylardır tutuklu olan ve hakkında idam kararı verilen Kürt devrimci Ramin Hossein Penahi, ağzını dikerek açlık grevine başladı.

Hengaw İnsan Hakları Örgütü’nün haberine göre, 26 Ağustos Pazar günü Kürt militan Ramin Hossein Penahi, bulunduğu Kerec Cezaevi’nde dudaklarını dikerek açlık grevine başladı. Molla rejiminin idam ederek ortadan kaldırmaya çalıştığı devrimcilerden biri olan Penahi, isteklerini bir mektupla cezaevi yönetimine bildirdi. Penahi, taleplerinin karşılanıncaya dek eylemini sürdüreceğini belirtiyor.

Dünya kamuoyunun gündemine oturan Penahi’nin bazı talepleri şöyle sıralıyor; yeniden yargılama, Cezaevi kanununa göre davranma ve yeniden doğum yeri olan Sine cezaevine gönderilmek. Öte yandan Penahi dün gece yalnız bir hücreye nakledilirken yaralandı. Yarasının ağır olması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!