Tutukluluk halinin devamına karar verildiDemirtaş’ın “terör örgütü yöneticiliği” iddiasıyla yargılandığı davada mahkeme heyeti tutukluluk halinin devamına karar verdi


İki yıla yakındır Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “terör örgütü yöneticiliği” iddiasıyla yargılandığı davada mahkeme heyeti tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nce Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki salonda görülen davanın duruşmasına Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılan Demirtaş’ın avukatları duruşmada yer almazken, Demirtaş da mazeret dilekçesi bildirdi.

Önceki duruşmada alınan ara karar gereği dava dosyasına gelen evrakı okuyarak Demirtaş’a karşı beyan için söz veren Mahkeme Başkanı’na Demirtaş, bizzat duruşma salonuna gelerek avukatlarının hazır bulunduğu esnada savunma yapmak istediğini belirterek duruşmanın ertelenmesini talep etti.

Daha sonra ara kararını açıklayan mahkeme, Demirtaş’ın tutukluluk halinini devamına hükmetti.

Duruşmaya 3 Ekim’de devam edilecek.

 

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir