Kayyım, kıyım, kapatma ve ödenmeyen ücretlerAdana Hacı Sabancı OSB’de bulunan Şimşek Tekstil fabrikası 2 yıl önce iflas etti, atanan kayyım önce parça parça işçi kıyımına gitti, en son fabrikanın kapısına kilit vuruldu ve işçilerin 6 aylık ücretleri ödenmedi


İflas nedeniyle iki yıl önce kayyım atanan fabrikada önce işçi kıyımları başladı, ardından işçilerin ücretleri ödenmedi, en son da kapısına kilit vuruldu.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Şimşek Tekstil 2 yıl önce iflas etti. Kayyım atanan 500 işçilik fabrikada ilk olarak parça parça işçi kıyımına gidildi. Grup grup işçileri işten atan kayyım en son 50 işçinin de işine son vererek, kapıya kilidi vurdu. Son atılan 50 işçi 6 aydır ücretlerini alamadıklarını belirterek, İnönü Parkı’nda bir araya gelerek, açıklamalarda bulundu.

“6 aylık maaş içeride”

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre bir araya gelen işçiler, ne yapacaklarını tartışıyor. Avukatlarla görüşen işçiler, yargı süreci için ilk önce arabulucuya gidilmesi gerektiği için adliyeye gidip arabuluculuğa başvurdu.

6 aydır maaşını alamadığını dile getiren işten atılan tekstil işçisi Yılmaz Yılmaz, “2 yıl önce atanan kayyımla birlikte ara sıra maaşlarımızı alamadık. Bu maaşlar toplanıp 6 aylık maaş oldu. Bize haber verilmeden çıkışımız yapılmış. Sürekli çevreden borçlanarak evi geçindiriyorduk. Şimdi ne yapacağız. 6 aylık maaşımız içeride kaldı. Etrafa borçlandık” diye konuştu.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.