Koçer Özdal’ın taziyesine izin verilmiyorTedavi gördüğü hastanede eli ve ayakları kelepçeli vaziyette yaşamını yitiren Koçer Özdal dün toprağa verilirken, taziyesine izin verilmiyor. 24 saattir abluka altında olan köye giriş yasaklı. 


Tedavi gördüğü hastanede eli ve ayakları kelepçeli vaziyette yaşamını yitiren Koçer Özdal dün toprağa verilirken, taziyesine izin verilmiyor. 24 saattir abluka altında olan köye giriş yasaklı.

Cezaevinde yakalandığı hastalık nedeniyle kaldırıldığı Ankara Numune Hastanesi’nde el ve ayakları kelepçeli bir şekilde yaşamını yitiren Koçer Özdal’ın cenazesi dün Muş’un Varto ilçesine bağlı Boylu (Kêrs) köyünde sadece ailesinin katılımıyla toprağa verildi. Ailenin taziye çadırı kurmasına izin verilmezken, köy 24 saattir abluka altında tutuluyor.

Köy abluka altında 

Dün Yenimahalle (Înak) köyü girişinde asker ve polisler tarafından durdurularak köye girişlerine izin verilmeyen HDP milletvekilleri ve yurttaşlar bugün de köye alınmadı. Köyü ablukaya alan asker ve polisler, “Valilik talimatı var” gerekçesiyle girişlere izin verilmiyor. Taziyeye gitmek isteyen yurttaşlar ise kontrol noktasından geri çevriliyor.  (Mezopotamya Ajansı)

Ayrıca Kontrol Et

Ataman tipi örgütçülük -II

Ataman, o dönem bizim çizgimizi ve politikalarımızı iyi kavrayan, bunu hayata geçiren, militan bir pratik ve teori ilişkisini kendisinde cisimleştirmiş, o politikaları uygulamakla kalmayıp geliştiren bir insan olarak bilincimde yer etti.