Saldırgan erkek adli kontrol şartıyla salıverildiEşinin boğazını kesip balkondan attı, yetmedi üzerine saksı fırlattı; Sulh Ceza Mahkemesi salıverdi, itiraz üzerine yakalama kararı çıktı


Kadına şiddete karşı büyüyen toplumsal muhalefete karşın adalet(!) sisteminin takındığı işbirlikçi tavır kan donduran bir vahşet haberiyle yeniden yüzümüze çarpıldı. Eşinin boğazını kesen, kadın kaçmaya çalışınca onu balkondan atan ve üzerine balkondaki saksıları fırlatan saldırgan kocanın ifadesi alındıktan sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

DHA’nın haberine göre, geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen olayda, Sevim E., eşinin sürekli kendisini tehdit etmesi üzerine çocuklarını da alarak annesine yerleşti.

Olay günü Fatih E. kayınvalidesinin evine giderek, ikinci katta olan eve balkondan tırmanarak girdi. Sevim E. ile tartışmaya başlayan Fatih E. araya giren ve kendisine engel olmak isteyen çocuklarını bıçakla yaraladı.

Ardından eşine de saldıran Fatih E., Sevim E.’nin boğazını kesti.

Durumu ağır olan Sevim E. ve yaralanan diğer 3 kızı ilçe devlet hastanesine kaldırıldı.

Kızlar tedavilerinin ardından taburcu edildi ancak ağır yaralanan Sevim E., yoğun bakım ünitesinde tedavi görmesi amacıyla Ankara’ya sevk edildi.

Olayın ardından Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gözaltına alınan Fatih E., ifade verdikten sonra Kahramankaza Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Başsavcılığın itirazıyla yeniden yakalama kararı çıktı

Vahşi saldırganın Sulh Ceza Mahkemesi’nce salıverilmesine Kahramankazan Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti. Bu itiraz üzerine saldırgan Fatih E.  için yeniden yakalama kararı çıkartıldı.

Sevim E. ve çocukları için Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yaptığı açıklamaya göre, fiziksel ve ruhsal sağlıklarının korunması amacıyla açılan soruşturmanın gizlilik esasına uygun olarak yürütüleceği ve anne ve kızlarının can güvenliklerinin sağlanması amacıyla kolluk kuvvetlerine gerekli talimatların verildiği belirtildi.

Ayrıca Kontrol Et

Sokak Hayvanlarına ÖteNAZİ!

Vicdan sınırlarını zorlayan yasa teklifine tutum; "vicdan", doğayla barışık kentler, hayvan sevgisini… kapsayacak bir karşıtlık kadar aynı zamanda yaratılmak istenen toplumsal cehenneme karşı siyasal bir tutum almayı da gerektiriyor.