103 Barış Güvercini anısına“Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa şimdi en güzel şiir, barıştır”


“Dağlar, insanlar ve hatta ölüm bile yorulduysa şimdi en güzel şiir, barıştır” (Yaşar KEMAL)

En güzel şiiri birlikte okumak için 10 Ekim 2015 tarihinde de biraraya gelmiştik. Evet şimdi eksiğiz, yaralıyız ama bu şiiri okumaktan yılgın değiliz.

1 Eylül 2018 Dünya Barış Gününü kaybettiğimiz 103 insanımıza ithaf edelim istedik. Onların yarım kalan şiirini daha yüksek sesle biz tamamlayalım dedik.

1 Eylül Dünya Barış Gününde kaybettiklerimizi anmak, yine yanyana olmak ve o en güzel şiiri yüksek sesle yeniden okumak için herkesi bekliyoruz.

Yer: Ankara Garı önü

Tarih: 01.09.2018

Saat: 10.04

ATO, ÇHD Ankara Şubesi, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, İHD Ankara Şubesi, KESK Şubeleri Platformu, 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği, ÖHP Ankara Şubesi

 

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."