İşçiler için yollar risk olmaya devam ediyorOrdu’da pat pat denilen tarım aracı devrildi, 7 işçi yaralandı. Sakarya Geyve’de araç filtresi üreten bir fabrikanın işçilerini taşıyan servisle TIR çarpıştı, 8 işçi yaralandı


Güvencenin-denetimin-işçi sağlığı ve güvenliği önlemlerinin olmadığı, her türlü keyfiliğin hüküm sürdüğü koşullarda çalışan mevsimlik tarım işçileri, ölmeye ve yaralanmaya devam ediyor.

Yaz mevsiminin kendileri için ölüm ve yaralanma mevsimi olduğu tarım işçileri bugüne de Ordu’nun Kabataş ilçesinde “pat pat” olarak tabir edilen tarım aracının devrilmesi sonucu 7 kişinin yaralanmasıyla başladılar.

Yollar sadece tarım işçilerine değil, fabrikalarda çalışan işçilere de mezar olmaya devam ediyor. Sakarya Geyve’de emniyet şeridinde duran işçi servisine TIR çarptı. Kazada 8 kişi yaralandı. İşçiler filtre üretimi yapan bir fabrikada çalışıyorlardı.

ORDU

AA’nın haberine göre Ordu Kabataş’ta ‘pat pat’ olarak bilinen tarım aracı devrildi. Oğuzhan Küçükkaya’nın kullandığı tarım aracı, merkez Küme Evleri Mahallesi’nde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu devrildi. Sürücü ve aracın üzerinde bulunan 6 kişi yaralandı. Yaralılar, 112 Acil Servis ekipleri tarafından Fatsa Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

SAKARYA-GEYVE

DHA’nın haberine göre Sakarya’nın Geyve ilçesinde, işçi almak için emniyet şeridinde duran servis midibüsüne, arkadan gelen TIR çarptı. Kazada 8 kişi yaralanırken, devrilen TIR nedeniyle karayolu 2 saat ulaşıma kapalı kaldı.

​Kaza, sabah saatlerinde, D-650 karayolunun Geyve Akıncı Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Adapazarı yönüne giden 26 SAE 274 plakalı TIR, işçi almak için emniyet şeridinde duran 54 S 2529 plakalı servis midibisüne çarpıp, devrildi.

Kazada, filtre üretimi yapan fabrikanın işçilerini taşıyan midibüsteki 7 işçi ile TIR şoförü yaralandı. İhbar üzerine olay yerine ambulanslar sevk edildi. Yaralılardan 4’ü Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, 2’si Toyotasa Acil Yardım Hastanesi’ne, diğer 2’si ise Yenikent Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Devrilen TR nedeniyle ulaşıma kapanan yolda, uzun araç kuyrukları oluştu. TIR’ın kaldırılmasıyla yaklaşık 2 saat sonra karayolu, yeniden ulaşıma açıldı.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.