Bafra’da işçiler mobbinge karşı açıklama yaptıBafra OSB’de bulunan bir fabrikada çalışan işçiler, Türk Metal’de örgütlendikleri için maruz kaldıkları mobbinge karşı açıklama yaptılar


Patronların sendika düşmanlığı işçi kıyımı, tehditler ve mobbing biçimleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bafra OSB’de faaliyet gösteren hava süspansiyon sistemleriyle otomobil körük üretimi yapan özel fabrikada çalışan yaklaşık 50 işçi, fabrika yönetiminin kendilerine ‘mobbing’ uyguladığını belirterek, basın açıklaması yaptılar.

Türk Metal’de örgütlendikleri için patronun baskısına maruz kalan işçiler toplanarak yaptıkları basın açıklamasıyla durumu teşhir ettiler.

İşçiler adına açıklama yapan Türk Metal Sendikası Samsun Şube Başkanı Yusuf Kurd,  12 Mart tarihinden itibaren fabrikada sürdürülen sendikal faaliyetlerin uzlaşmaz bir aşamaya geldiğini söyledi.

Kurd, “İşverenin uyguladığı baskılar ve mobbinglerden işçilerimiz artık bıkmıştır. Biz bu baskılar karışışında hala sabırla devam ederken işverenin sunmuş olduğu kötü teklifler bizi bu yöne itmiştir. Arkadaşlarımız bu mücadeleye onur ve gururla devam ediyor” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir