Direnişe başlayan Türkan Albayrak ve destekçileri gözaltına alındıSarıyer Kaymakamlığı önünde direnişe başlayan Türkan Albayrak ve destek için eylemde yer alan İnşaat-İş üye ve temsilcileri gözaltına alındı


KHK ile işten atılan kamu emekçisi Türkan Albayrak bugün Sarıyer Kaymakamlığı önünde direnişe başladı.

15 Ağustos’ta Sarıyer İlçe Sağlık Müdürlüğü’ndeki işinden Güvenlik ve Arşiv Araştırması sebep gösterilerek tazminatsız atılan Türkan Albayrak, tekrar işe alınması talebiyle bugün Sarıyer Kaymakamlığı önünde direnişe başladı.

AKP hükümeti tarafından işten atılıp yine AKP hükümeti tarafından işe alınıp, tekrar aynı hükümet tarafından üçüncü kez işten atılan Türkan Albayrak, Türk Telekom’da haklarını aradığı ve tacize karşı çıktığı için 2004’te işinden atılmış, mahkemeye başvurarak işini geri kazanmıştı.

2005 yılında Paşabahçe Devlet Hastanesi’nde işe başlatılan Albayrak, sendikaya üye olduğu için 2010 yılında tekrar işten atıldıktan sonra bu kez sadece mahkeme yolunu seçmemiş, Paşabahçe Hastanesi önünde çadır kurarak 118 gündür direnmiş ve işini tekrar kazanmıştı.

KHK ile işten atılan 54 yaşındaki Türkan Albayrak, hükümetin ‘benden ölmemi istiyor’ demesine direnişle yanıt vereceğini söyleyerek Sarıyer Kaymakamlığı önünde direnişe geçti. İnşaat İşçileri Sendikası’ndan Yunus Özgür, Ozan Zöngür ve üyelerinin de destek verdiği eylemde polis, önce tehditler savurdu ardından gözaltı yaparak Türkan Albayrak’ı ve destekçilerini gözaltına aldı. Gözaltına alınanların Sarıyer Asayiş Polis Karakoluna götürüldüğü öğrenildi.

 

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti