Panahi’nin idamının infazı bir kez daha askıya alındıRamin Hossein Panahi’nin kardeşi Amcad Panahi, Ramin’le görüştüklerini ve kendilerine ‘bunlar benim açlık grevimi sonlandırmamı ve sonra idam etmeyi istiyorlar” dediğini aktardı


Ramin Hossein Panahi’nin kardeşi Amcad Panahi, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda ailesinin Ramin ile görüştürüldüğünü söyledi. Amcad, Ramin’in ailesine, “ bunlar benim açlık grevimi sonlandırmamı ve sonra idam etmeyi istiyorlar” dediğini belirtti.

İran’da idam cezasına çarptırılan Kürt devrimci Ramin Hossein Panahi’nin ailesi ve arkadaşları, sabah saatlerinde Recayişehr Cezaevi önüne gelmiş, idam hükmünün infaz edilip edilmediğini bilmediklerini, Ramin’e ilişkin net bir haber alamadıklarını belirtmişlerdi.

Bu paylaşımdan sonra yeniden paylaşım yapan Ramin’in kardeşi Amcad, toplumsal baskı sonucu ailesinin Ramin’le görüşebildiğini ifade etti.

İran rejiminin infazı gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği konusunda henüz bir açıklama yapmadığı bu koşullarda ailesiyle görüşen Ramin’in sözleri rejimin infazı gerçekleştireceği, fakat Ramin’in açlık grevinde olmasının bunu gerçekleştirmesini engellediğini gösteriyor.

Fakat sadece bunu değil… Aynı zamanda Ramin’le ilgili dünya ölçeğinde yükselen toplumsal çağrıların da daha önce Mayıs ayında olduğu gibi bu sefer de idamın infazının şimdilik askıya alınmasına neden olduğunu ortaya koyuyor.

Kardeş Amcad Panahi’nin mesajı şöyle: “Halkın yoğun baskısı ve sahiplenmesi üzerine ailem Ramin ile görüşebildi. Ramin hala açlık grevinde ve fiziksel olarak durumu kötü. Ramin, ‘bunlar benim açlık grevimi sonlandırmamı ve sonra idam etmeyi istiyorlar. Ama ben ölüme kadar açlık grevinde kalacağım ve idam edeceklerse de beni öyle alsınlar’ dedi.”

Ayrıca Kontrol Et

Fransa’da havaalanlarında grevler

Fransa’da grevden kaynaklı çok sayıda uçuş iptal edildi