Yunanistan’da denizciler grevi 24 saat uzatıldıBu sabah 24 saatlik greve çıkan gemi çalışanları, görüşmelerden sonuç çıkmadığı için yarın da greve devam edecek


YAŞANACAK DÜNYA

Yunanistan’da denizcilik sektöründe çalışanların, grevlerini bir gün daha uzatma kararı alması sonucu adalar ve anakara arasındaki feribot seferlerinin duracak. Aralarında binlerce turistin de bulunduğu 300 binden fazla kişinin bu durumdan etkileneceği bildirildi.

Yunanistan Denizciler Federasyonu (PNO), toplu sözleşme kapsamında gemi çalışanlarının ücretlerinde daha yüksek zam talep ederek gittikleri grevi, pazarlıkların sonuç vermemesi üzerine bir gün daha uzatma kararı aldı. Sendika ayrıca vergi indirimi yapılmasını tale ediyor.

PNO açıklamasında “8 yılı aşkın süredir devam eden ekonomik kriz döneminde çalışanlara tatmin edici düzeyde zam yapılmaması dolayısıyla 24 saatlik greve gidildiği” duyurulmuştu.

Yerel basında çıkan haberlere göre, PNO’nun yüzde 5’lik maaş zammı talebine karşılık, patronların yüzde 2’lik zam önerisi karşılık bulmadı.

Ayrıca Kontrol Et

Stuttgart’ta Hanau Katliamı Lanetlendi

2020 yılında Hanau katliamında hayatını kaybedenler Stuttgart'ta anıldı