Manisa’da işçiler yemekten zehirlendilerManisa’nın Salihli İlçesi’nde dondurulmuş gıda üretimi yapılan bir fabrikada akşam yemeğinden sonra dokuz işçi zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı


Denetim ve kontrol yapılmayan ve büyük çoğunluğu yandaş olan yemek firmalarının bozuk yemekleriyle bir kez daha işçiler zehirlendi. Daha önce Star Rafineri’sinde 800 işçi yedikleri yemeklerden zehirlenmiş, patron pişkince “psikolojik” demişti.

Bu sefer de Manisa’nın Salihli İlçesi’nde dondurulmuş gıda üretimi yapan bir fabrikada, gece vardiyasında çalışan işçilerden dokuzu zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Dün akşam yemeğinde tavuklu şehriye çorbası, yeşil mercimek ve makarnadan oluşan menüden yedi. İşçilerden bazıları, bir süre sonra karın ağrısı, baş dönmesi ve ateş şikayetiyle iş yeri hekimine başvurdu.

Fabrikaya çağrılan sağlık ekipleri, rahatsızlanan 9 işçiyi ambulansla Salihli Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. İşçilerin tedavilerinin ardından taburcu edildiği belirtildi. Yemeklerden incelemek amacıyla numune alındığı öğrenildi.

Alınan numuneler, Tarım ve Orman Bakanlığı İzmir Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’ne gönderilirken, jandarma tarafından soruşturma başlatıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Özak patronu işçilere kölelik koşulları dayatmakta, işçiler direnişte ısrarlı

Özak Tekstil direnişinin 4. Gününde patronla işçi ve sendika temsilcileri arasında yapılan görüşmede işçilerin talepleri kabul edilmedi, işçiler direnişe devam kararı aldı