İnşaat-İş: Torunlar GYO’nun önünde eylemdeyizİnşaat-İş, yüklenici firmanın Torunlar GYO olduğu 5. Levent projesinde taşeron firmalar Öztek Elektrik ve İntiya bünyesinde çalışan dokuz üyesinin ücretleri ve ihbar tazminatları için yarın eylemde


İnşaat-İş, yüklenici firmanın Torunlar GYO olduğu 5. Levent projesinde taşeron firmalar Öztek Elektrik ve İntiya bünyesinde çalışan dokuz elektrikçi üyesinin 3-4 aydır ödenmeyen ücretleri ve ihbar tazminatları için yarın (10 Eylül 2018) Torunlar GYO’nun Beykoz’daki genel merkezi önünde eylemde olacağını duyurdu.

Patronların krizinin faturasının işçi sınıfına çıkarılmaya çalışılmasına izin vermeyeceğini belirten sendika eylemle ilgili şu bilgileri paylaştı:

Yüklenici firmanın Torunlar GYO olduğu 5. Levent projesinde taşeron firmalar Öztek Elektrik ve İntiya bünyesinde çalışan dokuz elektrikçi üyemiz 3-4 aydır ücretlerini ve ihbar tazminatlarını alamıyorlar.

 

2 gündür süren görüşmeler sonucu Cuma günü ihbar ve ücretlerin ödeneceği sözü verildi, fakat bu söz yerine getirilmedi.

 

Öztek Elektrik, iflasını vermiş bir firma. Bu firmayla sendikamız, geçtiğimiz günlerde Vadi İstanbul’daki üyelerimizin ödenmeyen fazla mesai ücretleri için yapılan direnişte de muhatap olmuştu.

 

Torunlar GYO’daki bu sorun için de sendikamız Torunlar GYO, Öztek ve İntiya firmalarıyla görüşmeler yürüttü.

 

Öztek Elektrik, ücret ve ihbar tazminatlarını ödemediği üyelerimizle yaptığı görüşmelerde iflas ettikleri için ücretlerin bir kısmını ödeyebileceğini, ihbar tazminatınıysa ödemeyeceğini söyledi.

 

Sendikamızın yürüttüğü görüşmeler sonrasındaysa ücret ve ihbarları geçtiğimiz cuma gününe kadar (7 Eylül 2018) ödeyeceklerini söylemişlerdi.

 

Fakat verilen tarihte üyelerimizin alacakları ödenmedi.

 

Bu oyalamacı tutum karşısında biz de üyelerimizin hakları için 10 Eylül Pazartesi günü saat 13:00’de Torunlar GYO merkez binası önünde direnişe başlayacağız.

 

Patronların krizinin faturası alınterinin gasbedilmesiyle işçi sınıfına çıkarılamaz!

 

Bankalardan bol bol aldıkları kredilerle beton sütunlar dikenlerin, bunları fahiş fiyatlarla satarak karlarına kar katanların yarattıkları devasa asalaklar zincirinin krizle birlikte sarsılması ve bazı halkalarının kopmasının sorumlusu biz değiliz!

 

Sorumlu bu asalaklığın kendisidir!

 

Bunun böyle olduğunu ve işçinin alınterinin gasbedilerek faturanın ona çıkarılmaya çalışılmasına izin vermeyeceğimizi sınıfımızdan aldığımız güçle göstereceğiz!

 

Destek ve dayanışma çağrılarımızla kamuoyuna duyururuz!

 

Tarih: 10 Eylül 2018

Saat: 13:00

Adres: Rüzgarlıbahçe Mahallesi
Özalp çıkmazı no:4 34805
Beykoz

Ayrıca Kontrol Et

‘Ekmek bulduklarına şükretsinler’ hesabı…

Onlar açısından her şey olağanüstü bir dönemi imliyor. Kılıçların çekildiği, emekçilere “kemerlerinizi daha fazla sıkın” diye buyrulduğu olağanüstü bir dönem…