AKP’li Bülent Turan’a göre kriz yok, çalışan kazanıyormuş!Çanakkale’deki elma üreticilerini ziyaret eden AKP’li Bülent Turan insan aklıyla dalga geçercesine, “Bırakın krizi, çalışan insan emeğinin karşılığını buluyor” dedi


Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde elma bahçelerini ve elma hasadı dönemini yerinde inceleyen AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, ücretlerin neredeyse yarı yarıya değer kaybettiği, tarım üreticilerininse kan ağladığı şu koşullarda insan aklıyla dalga geçercesine “Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine, üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz” dedi.

İhracata dönük üretim yapan ve giderek tarım şirketlerinin fiili işçisi haline getirilen, tüm girdileri ithal edildiği için yükselen döviz kurlarıyla adeta iflas eden köylülerin yüreğine su serptiğini sanan Turan o konuşmasında şunları söyledi:

Çanakkale’mizin her köşesi farklı bir kıymet, farklı bir marka. Bayramiç meyvede bambaşka bir marka. Şu an elma sezonunun başladığı dönem. Biz elma hasadı için Bayramiç’e geldik, köylülerimiz ile görüştük. Bize elma hediye ettiler. Onları yerinde tadına bakarak değerlendirdik. Tabi en keyiflisi ise bu sene ürünümüzün çok daha kıymetli olması, çok daha üretimin fazla olması ve fiyat pazarının canlı olması. Ümit ediyorum hasat bu sene çok daha canlı olacak. Çok daha ekonomik karşılığını bulacak. Bırakın krizi, bırakın bazı sıkıntıları. Tam aksine üreten insanların nasıl karşılık bulacağını bu dönem olacak elma hasadında göreceğiz.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!