Bursa’da tehlikeli gerilim: Suriyelilerin ev ve işyerlerine saldırdılarDün gece yaşanan bir kavga gerekçesiyle bugün toplanan yüzlerce kişi Suriyelilere ait ev ve dükkanları tahrip ettiDün gece bir grup Suriyeli ile bir kahvehane işletmecisi arasında yaşanan kavgadan sonra bugün toplanan yüzlerce kişi, Suriyelilere ait ev ve dükkanları tahrip etti.

Bursa’nın merkez Osmangazi İlçesi Başaran Mahallesi’nde dün gece iddiaya göre yaklaşık 20 kişilik Suriyeli gruptan kaçan bir çocuk, Mehmet Kahraman’a ait kahvehaneye sığındı.

DHA’nın haberine göre Suriyeli grubun çocuğu kendilerine teslim etme isteğini reddeden Kahraman, bıçaklandı. Elinden ve karnından yaralanan Kahraman, Muradiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alırken, kahvedekilerin tepki göstermesi üzerine grup kaçtı.

SURİYELİLERE AİT EV VE İŞYERLERİNE SALDIRDILAR

Dün yaşanan olayın ardından bugün akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, Suriyelilere ait ev ve işyerlerine saldırarak camlarını kırdı.

“MAHALLEDE SURİYELİ İSTEMİYORUZ”

Olay yerine çok sayıda polis ve Çevik Kuvvet ekibi sevk edildi. “Mahallede Suriyeli istemiyoruz” şeklinde slogan atan kalabalığı durdurmakta zorlanan polis gruba müdahale etti.

Polisin müdahalesiyle saldırgan kalabalık dağıldı. Polis sokak girişlerini bariyer ile kapattı.

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”