Cargill işçileri yürümeye başladı: “Biz kazanacağız!”Cargill işçileri İstanbul’a yürüyüşlerinin ilk gününde Orhangazi’de basın açıklaması yaptı


ABD’li gıda tekeli Cargill’de Tekgıda-İş Sendikasında örgütlendikleri için işten atılan Cargill işçilerinin direnişi 150. gününde.

Daha önce iki kere İstanbul Ataşehir Palladium Tower’da bulunan Cargill Genel Müdürlüğü önüne gelerek Cargill yönetimine uyarılarda bulunan işçiler, herhangi bir geri dönüş olmadığı için bugün İstanbul’da bulunan genel müdürlük önüne yürüyüş başlattı.

Bugün saat 10.30’da fabrika önünden Orhangazi’ye doğru yürümeye başlayan işçiler, Orhangazi’ye girmeden hemen önce mola verdiler.

Saat 14.00’de ise Orhangazi Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapıldı. “Biz kazanacağız, biz kazanınca emek kazanacak, biz kazanınca işçi sınıfı kazanacak!” diyerek seslenen işçiler basın açıklamasının ardından bu gece meydanda konaklayacak.

https://twitter.com/cargilliscikom/status/1040200135349886976

İşçilerin 6 günlük eylem programı için: https://gazete.alinteri1.org/cargill-iscileri-bursadan-istanbula-yuruyor

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı