Küçük Armutlu’da bir devrimci katledildiİstanbul terörle mücadele polisleri ve özel harekatçıları Sarıyer’e bağlı Küçük Armutlu Mahallesi’nde bir devrimciyi katletti


Artık tek bir günü bile “operasyon”suz geçirmeyen İstanbul terörle mücadele polisleri ve özel harekatçıları bugün de Sarıyer’e bağlı Küçük Armutlu Mahallesi’nde bir devrimciyi katletti.

Burjuva medyanın polis kaynaklarından alarak yaptığı habere göre polis mahallede 4 adrese operasyon düzenledi. Operasyonda 9 Mayıs’ta E.Y. adlı kişinin uyuşturucu sattığı gerekçesiyle silahla yaralanması olayına karışan bir devrimciyi arıyordu. Uyuşturucu satıcılarına karşı son derece toleranslı olan polis, belli ki bu baskınlarda aradığı kişiyi öldürmek maksadıyla arıyordu ve katletti.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin baskını sırasında çatışma çıktığını iddia eden polisler bir kişiyi vurdu. Vurulan İbrahim Devrim Top isimli devrimci olay yerinde hayatına kaybetti. Evde bulunan H.Y. ve S.Y. gözaltına alındı.

Burjuva medyanın haberlerinde “evde bulunan” diyerek tanımladığı kişilerin baskın yapılan evin sahipleri olduğuysa Halkın Hukuk Bürosu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamayla öğrenildi.

Halkın Hukuk Bürosu yaptığı açıklamada, “Küçükarmutlu Mahallesi’nde bir eve yapılan baskında ev sahipleri Hakan Yıldız ve Sevgi Yıldız’ın gözaltına alındığı, aynı evden silah seslerinin geldiği ve dışarıya ceset torbası çıkarıldığının bilgisi verildi” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!