Cargill işçilerinin yürüyüşü ikinci günündeİşçiler günde yaklaşık 20 kilometre yürüyen işçiler Yalova’ya ulaştı


Cargill’in Bursa Orhangazi’de bulunan ve 1999 yılında nişasta bazlı şeker ve hayvan yemi üretmeye başlayan fabrikasında Tekgıda-İş Sendikasında örgütlendikleri için işten atılan işçilerin İstanbul’a başlattığı yürüyüş ikinci gününde. Geceyi Orhangazi’de geçiren işçiler yağmur çamur demeden yürüyüşlerini sürdürüyor.

Daha önce iki kere İstanbul Ataşehir Palladium Tower’da bulunan Cargill Genel Müdürlüğü önüne gelerek Cargill yönetimine uyarılarda bulunan işçiler, 151 gündür direnişte.

Bugün 10:30’da Orhangazi’den yola çıkan işçiler, Yalova İDO iskelesinin önüne ulaşmak için yürüdü. Yalova’ya vardıklarında samimiyetle karşılandılar.

Başlattıkları yürüyüşü 18 Eylül’de İstanbul Ataşehir Palladium Tower’da bulunan Cargill Genel Müdürlüğü önünde sonlandırmayı planlayan işçilerin gün gün yürüyüş programı şu şekilde.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!