‘3. Havalimanı direnişiyle dayanışmaya, Kadıköy’e…’İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, 3. Havalimanı’ndaki direnişle dayanışmak ve gözaltıların serbest bırakılması talebiyle saat 19:00’da Kadıköy Kalkhedon Meydanı’nda olacaklarını açıkladı


İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, “Cinayet işleyen patronların yanında değil, emekçinin yanında olun! Havaalanı işçileri yalnız değildir!” diyerek saat 19:00’da Kadıköy Kalkhedon Meydanı’nda yapılacak eyleme katılım çağrısında bulundu:

3’üncü Havalimanı şantiyesinde çalışıp, IGA’nın Akpınar Köyü’ndeki kampında kalan işçi arkadaşlarımızın kötü çalışma koşullarına, iş cinayetlerine, onur kırıcı davranışlara, insanlık dışı barınma-beslenme ve ulaşım koşullarına, ödenmeyen ücretlere ve eksik yatırılan sigorta primlerine karşı dün başlattıkları direnişin bu sabaha doğru jandarma baskınları, gözaltı ve estirilen terörle bastırılmaya çalışılmasına karşı akşam saat 19:00’da Dev Yapı-İş’le Kadıköy Kalkedon Meydanı’nda eylemdeyiz.

 

Arkadaşlarımızın “artık yeter” dedikleri ve talepleriyle birlikte öfkelerini koyverdikleri direnişleri yerden göğe kadar haklı ve meşrudur.

 

Bu meşruiyetin karşısında jandarma, gözaltı ve zorla çalıştırmayı diktiler.

 

Aralarında dört sendika yöneticimizin de olduğu 600’e yakın işçi arkadaşımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

 

Cinayet işleyen patronların yanında değil, emekçinin yanında olun!

 

Havaalanı işçileri yalnız değildir!

 

İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş’in Kadıköy Kalkedon’daki eylemine tüm duyarlı toplumsal kesimleri, kurum ve kuruluşları dayanışmaya çağırıyoruz.

 

Tarih: 15 Eylül Cumartesi

Saat: 19:00

Yer: Kadıköy Kalkhedon Meydanı

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu