Ankara’da da 3. Havalimanı direnişi tahammülsüzlüğü!İnşaat-İş Ankara temsilciliğinin çağrısıyla Sakarya Meydanı’nda yapılacak basın açıklamasına da polis saldırdı, gözaltına alınan beş kişi daha sonra para cezası verilerek serbest bırakıldı


İnşaat-İş Ankara Temsilciliği’nin çağrısıyla 3. Havalimanı direnişini desteklemek ve gözaltındaki sendika temsilcileri ve yüzlerce işçinin serbest bırakılmasını talep etmek için Ankara Sakarya Meydanı’nda saat 18:00’de yapılacak basın açıklamasına da polis saldırdı.

Basın açıklaması için Meydan’da bir araya gelen gruba daha pankartı açar açmaz saldırı gerçekleştirildi.

Ankara polisi de gözaltına aldığı insanları yerlere yatırıp zorla ters kelepçe taktı, dövdü, sürükledi.

Saldırıda, İnşaat-İş Ankara temsilcisi Murat Çoban, gazetemizin Ankara temsilcisi Zarife Çamalan, Kaldıraç okuru Anıl Yeşiltepe, HDP’den Mehmet Öztürk, Halkevleri’nden Furkan Bircan gözaltına alındı.

Gözaltılar daha sonra para cezasıyla serbest bırakıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."