İnşaat-İş: İşçi koğuşlarına baskın düzenlendi, temsilcilerimiz gözaltındaİnşaat-İş, Akpınar Köyü’ndeki işçi kampına jandarmanın baskın düzenlendiğini, baskında sendika basın sözcüsü Uğur Karadaş’la Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Özkanlı’nın da gözaltına alındığını duyurdu.


İnşaat-İş, 3. Havalimanı şantiyesinde çalışan işçilerin kaldığı ve dün sabah direnişin başladığı Akpınar Köyü’ndeki işçi kampına saat 03:00 sıralarında baskın düzenlendiğini, baskında sendika basın sözcüsü Uğur Karadaş’la yönetim kurulu üyesi Özkan Özkanlı’nın da gözaltına alındığını duyurdu.

Sendika yöneticilerinden haber alamadığını belirten İnşaat-İş Facebook sayfasından şu açıklamayı yaptı:

3. Havalimanı’nda işçilerin haklı taleplerini çözmeyen İGA patronları ve devletleri yaklaşık yarım saat önce işçi koğuşlarına baskın düzenlemeye başladı.

 

Çok sayıda gözaltı aracının getirildiği Akpınar Köyü işçi kampında jandarma işçilerin dışarıya çıkmasına izin vermiyor. Kapılar kırılarak koğuşlara giriliyor.

 

Sendikamızın kampta bulunan basın sözcüsü Uğur Karadaş ve yönetim kurulu üyesi Özkan Özkanlı da baskınlar sırasında gözaltına alındı. Sendika yöneticilerimize, üyelerimize ve gözaltına alınan diğer işçi arkadaşlarımıza ulaşamıyoruz. Nerede olduklarını bilmiyoruz.

 

Başlarına gelebilecek her şeyden sabahtan beri kampta cadı avına çıkan jandarma ve polis sorumludur!

 

Tekrar yineliyoruz: İşçilerin son derece haklı ve meşru taleplerini jandarma-polis operasyonlarıyla “çözemezsiniz”! Bugün “çözmüş” gibi görünseniz de yarın da aynı öfke ve isyanla karşılaşacaksınız!

 

İNŞAAT-İŞ

Ayrıca Kontrol Et

‘Ekmek bulduklarına şükretsinler’ hesabı…

Onlar açısından her şey olağanüstü bir dönemi imliyor. Kılıçların çekildiği, emekçilere “kemerlerinizi daha fazla sıkın” diye buyrulduğu olağanüstü bir dönem…