İnşaat-İş İGA patronlarına “işçilere işkence yapmaktan vazgeçin, fail sizsiniz” dediİnşaat-İş, İGA patronlarının Akpınar Köyü işçi kampındaki bir salonda işçilere işkence yapıldığını belirterek, “İGA patronlarına sesleniyoruz: İşçilere işkence yapmaktan vazgeçin, direnişi siz örgütlediniz!” dedi


İnşaat-İş, İGA patronlarının Akpınar Köyü işçi kampındaki bir salonda işçilere işkence yapıldığını belirterek, “İGA patronlarına sesleniyoruz: İşçilere işkence yapmaktan vazgeçin, direnişi siz örgütlediniz!” dediği bir açıklama yayınladı.

İnşaat-İş açıklamasında şunları söyledi:

Yüzlerce işçiyi tuttuğu özel otobüslerle birer toplama kampı haline gelmiş gözaltı merkezlerine yollayan yandaş konsorsiyum İGA patronlarının işçi kampındaki arkadaşlarımıza bir salonda işkence yaptıkları ve direnişi kimin örgütlediğini öğrenmek için azgınca saldırdıklarını öğrendik.

 

Kampta kalan işçi arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere göre AKP’li devletle organik bir ilişki içinde olup, “milletin am…a koyarız” diyecek kadar kendisini kaybeden Cengiz’in İGA’sı, polisin yapacağı işleri de artık bizzat kendi adamlarına yaptırtıyor.

 

Direnişi bizzat kendilerinin yarattığı sömürü ve barbarlık koşullarının örgütlediğini bilmezmiş gibi illa bir fail arayan İGA, bu tutumuyla nasıl aynı zamanda nasıl bir paramiliter güç haline geldiğini de ortaya koyuyor.

 

İGA patronlarına buradan sesleniyoruz: Direnişi bizzat siz örgütlediniz!

 

Aynı kandan geldiğiniz tahtakurusu kaynayan yataklarla, ödemediğiniz ücretlerle, ördüğünüz taşeron ağıyla, eksik yatırdığınız sigorta primleriyle, işçinin sırtına binerek kaçırdığınız vergilerle, insan onuruna yaraşmayan davranışlarınızla, üç kuruş harcamak yerine akıttığınız işçi kanlarıyla ve daha başka pek çok şeyle siz örgütlediniz!

 

Fail sizsiniz! Hesabı da işçi kardeşlerimizin dinmeyen öfkesiyle bizzat onlara vereceksiniz!

 

Sadece 3. Havalimanı’ndaki zulüm koşullarına karşı patlayan direnişe destek vermek ve yüzlerce işçinin serbest bırakılması için talepte bulunmak için Kadıköy’de basın açıklaması yaptıkları için dövülüp, yerlerde sürüklenen insanlara Ağır Ceza Mahkemeleri’nde dava açan, fakat sizlerin bu suçlarınıza adeta göz yuman devletinizle birlikte!

Ayrıca Kontrol Et

İnşaat işçileri gözaltında, sendikalardan çağrı…

Üyelerinin haklarını gasbeden Limak ve FK’ye karşı yapılan eylemde üye ve yöneticileri gözaltına alınan İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, yarın saat 13:00’te aynı yerde gerçekleştirilecek basın açıklamasına katılım çağrısında bulundu