İnşaat-İş: İstanbul Valisi “iş barışı”ndan bunu anlıyor!İnşaat-İş, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in iş barışından zorla çalıştırmayı anladığını belirterek, işçilerin anlatımlarını ve yolladıkları fotoğrafları paylaştı


3. Havalimanı direnişinde gözaltına alınıp, ciddi sağlık sorunlarının jandarma tarafından darbedilmesi ve açlık grevi nedeniyle daha da kötüleşmesi üzerine hastaneden serbest bırakılan İnşaat-İş yöneticilerinden Ozan Zöngür, 3. Havalimanı’nda “iş barışı var” diye açıklama yapan İstanbul Valisi’nin “iş barışı”ndan zorla çalıştırmayı anladığını belirterek, işçilerin verdiği bilgileri ve yolladığı fotoğrafları gazetemizle paylaştı:

İstanbul Valisi Vasip Şahin, 3. Havalimanı’yla ilgi dün yaptığı açıklamada, “iş barışı noktasında herhangi bir sorun yok” diye belirterek “işçilerimiz çalışıyor” demişti.

 

Vali’nin iş barışından ne anladığını işçi kardeşlerimiz verdikleri bilgiler ve gönderdikleri fotoğraflarla anlatmaya devam ediyor:

 

Albuka hala devam ediyor duyduğumuza göre 700 sivil polis var işçıler arasında

 

Servislere polis-jandarma kontrolünde biniyoruz. Olay yok ama korkuları var

 

Bu nasıl iş barışıdır? Bunun adı “zorla çalıştırmak” değil de nedir?

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!