Stuttgart’taki homofobik ve ırkçı eyleme karşı protestoHomofobik ve ırkçı platformun düzenlemek istediği mitinge karşı eylem düzenleyen kitlenin genişliği ve kararlılığı sebebiyle polis müdahale etmeyi göze alamadı


Homofobik ve ırkçı ‘Demo für Alle’(Herkes İçin Eylem) platformu, Stuttgart Marktplatz’da miting yapmak istedi.

Miting alanında polis koruması altında ancak 30 ila 40 gerici varken, mitingi çembere alan karşı protestoda Tübingengibi çevre şehirlerden de gelen binlerce kişi yer aldı. Saatlerce süren kuşatma eyleminde, Alınteri okurları da yerlerini aldılar. Ayrıca yakında bulunan Karlsplatz’da da alternatif bir miting yapıldı. HDK (Halkların Demokratik Kongresi) üyelerinin de buraya katıldığı öğrenildi.

Demo für Alle, eğitimde eşcinselliğin konu olarak işlenmesine karşı bir platform ve AfD (Almanya İçin Alternatif), NPD (Ulusal Demokratik Parti), kısmen CDU (Hristiyan Demokrat Partisi)* dahil olmak üzere gericiliğin her rengini kapsıyor.

Saatlerce süren eylem sırasında karşı göstericiler alternatif ses sistemleri, sloganlar ve yuhalamalarla, ırkçı mitingin sesini bastırdılar. Demo für Alle temsilcilerinin yaptığı konuşmalar duyulamadı. Gericilerin miting alanında daha çok yaşlılar ve az sayıda genç göze çarparken, dışardaki çemberin ana gövdesini gençler oluşturdu.

Karşı eylemde atılan “Sizin çocuklarınız da bize benzeyecek!”, “Bozguncular, Gevezeler!”, “Nazileri Sokaklardan Sabun Köpüğü Gibi Üfleyelim!” gibi özgün sloganların yanı sıra, Benger-Hau’a asılan pankarttaki “Homofobi İyileştirilebilir!” yazısı etkili bir perspektif sundu.

Anti-faşist gençliğin çevresinde öbekler oluşturan polis, kitlenin genişliği ve kararlılığı karşısında müdahale etmeyi göze alamadı.

Chemnitz’deki ırkçı dalgadan sonra, Stuttgart’taki eylem çok değerli ve gerekliydi. Göçmenler ve göçmen örgütler, bu kadar önemli bir süreçte maalesef eksikliklerini hissettirdiler.

Muhafazakar parti CDU, eşcinsellik konusunda ikiye bölünmüş durumda. Seçim propagandası sırasında, eşcinsel evliliği savunan CDU’nun yereldeki milletvekillerinden biri de eşcinsel.

Ayrıca Kontrol Et

Elon Musk, Homofobik Reflekslerle X ve SpaceX’i Teksas’a Taşıyor

Daha önce Tesla'nın merkezini Teksas'a taşıyan Elon Musk, şimdi de X ve SpaceX'in merkezlerini taşımaya hazırlanıyor. Musk'ın bu kararının ardında ise cinsel kimlik yasası yatıyor. Bütün güncel faşistler gibi o da aileyi merkeze koyan homofobik reflekslerle hareket ediyor ve elindeki ekonomik gücü politikayı doğrudan belirleyecek bir silah olarak kullanıyor