İnşaat-İş: ‘Avukatlarla görüştürülen üç arkadaşımız açlık grevini sona erdirdi’İnşaat İş sendikası, gözaltındaki arkadaşlarının açlık grevini bu gece sonlandırdığını duyurdu


İnşaat İş sendikası, gözaltındaki arkadaşlarının açlık grevini dün gece (17 Eylül) sonlandırdığını duyurdu

Yapılan açıklamada, “Kamuoyu baskısından dolayı avukatlarla görüştürülen ve insani ihtiyaçları karşılanan üç arkadaşımız bu gece açlık grevlerini sona erdirdi. Bunu buradan başardık. Direne direne, birleşe birleşe kazanacağız!“ ifadeleri yer aldı.

Avukatlarla görüştürülmeyen insani ihtiyaçları karşılanmayan gözaltındaki iki sendika yöneticisi ve bir Türkiye İşçi Partisi temsilcisi, bu hak ihlallerini protesto etmek için dün sabah açlık grevine başlamıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."