Ankara’da Cengiz Holding’in önüne temsili tahtakurusu bırakıldıİnşaat-İş Ankara Temsilciliği İGA’nın ortaklarından Cengiz Holding’in önüne temsili tahtakurusu bırakarak, “Size 3. Havalimanı işçilerinin selamını getirdik!” dedi


İnşaat-İş Ankara Temsilciliği 3.Havalimanı işçilerinin direnişini IGA ortağı Cengiz Holding’in Ankara’daki binası önüne temsili “Tahtakurusu” bırakarak taşıdı.

Üzerine tahtakurusu resminin çizili olduğu ve “Sistem Error” yazısının bulunduğu büyük kartonu kısa bir yürüyüşle bina önüne kadar taşıyıp, “size hediyemizdir” ve “3. Havalimanı işçilerinin patronlarınıza selamı var” diye belirterek onu kapıya bıraktılar.

Havalimanı direnişçilerine selam yollayan Sendika’nın Ankara temsilciliği, bu temsili eylemi video haber yapan Seyri Sokak’ın sosyal medya hesabından canlı olarak paylaşıldı.

Daha sonra da Seyri Sokak ekibine 3. Havalimanı’ndaki çalışma koşullarını, iş cinayetlerini anlatarak, direnişin nasıl bir zemin üzerinden yükseldiğini tasvir ettiler.

Ayrıca Kontrol Et

BİRTEK-SEN: ‘Ne demek Temmuz’da zam yok! Söke söke alacağız!’

BİRTEK SEN, Antep Başpınar OSB’deki 35 fabrikadan çok sayıda işçiyle yaptığı toplantıların sonuçlarını basın açıklamasıyla paylaştı. Balıklı Park Meydanı’nda yapılan açıklamada, asgari ücrete ara zam yapılması, bayramlarda 1 aylık ücret tutarında ikramiye ödenmesi, banka promosyonların işçilere verilmesi ve vergi diliminde adalet sağlanması talepleri dile getirildi.