İşçiler tutuklanırken iş “kazaları” devam ediyorİnşaat İş Sendikası, İstanbul’daki 3. havalimanı inşaatında bir işçinin çatı katındaki iskeleden düşerek yaralandığını açıkladı.


İnşaat İş Sendikası, İstanbul’daki 3. havalimanı inşaatında bir işçinin çatı katındaki iskeleden düşerek yaralandığını açıkladı.

Kötü çalışma-barınma-beslenme-iş cinayetleri-düzensiz ücretler-eksik yatırılan primlere karşı birikmiş öfkesi patlayan 3. Havalimanı işçilerinden aralarında İnşaat-İş yöneticilerinin de olduğu 24’ünün tutuklandığı saatlerde şantiyede bir iş “kazası” daha yaşandı.

İnşaat-İş’in Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunlar belirtildi:

3’üncü Havalimanı şantiyesinde bu sabah, tam da haklarında tutuklanma kararı verilen işçi ve sendikacıların Metris Cezaevi yolunda olduğu sıralarda bir iş kazası(!) daha yaşandı. Suç bariz, fail sizsiniz, hesap vereceksiniz!

 

Çatı katında meydana geldiği aktarılan olayda, işçinin iskeleden düştüğü ve ambulansa kaldırılırken başından kanlar geliyor olduğu bilgisine sahibiz. Ancak yaralı işçinin akıbeti hakkında henüz bir bilgi yok.

Ayrıca Kontrol Et

Vartinis Davası da düşürüldü

1993'te aynı aileden 9 kişinin yakılarak katledilmesiyle ilgili Vartinis Davası’nda mahkeme zaman aşımı gerekçesiyle dosyanın düşürülmesine karar verdi.