Polisten Kurkut itirafıOrtaya çıkan yeni görüntülerde polis, Kemal Kurkut’u bilinçli ve planlı bir şekilde vurduğunu itiraf ediyor


Diyarbakır’da 2017 Newrozu’nda polis tarafından vurularak katledilen Kemal Kurkut cinayetiyle ilgili önemli bir delil ortaya çıktı. Bu delil polisin Kurkut’u bilinçli ve planlı olarak vurduğunun bir itirafı niteliğinde.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre olay yerindeki bir zırhlı araçtan alınan görüntüde, sağ yakalanma imkanı varken öldürülen Kurkut için görevli iki polisten birinin diğerine “Adamı vurmaya gerek yok ki” dediği ortaya çıktı.

Valilik: “Canlı bomba” şüphesi

Kurkut üstü çıplak olmasına rağmen vurulduktan sonra valilik “canlı bomba” şüphesiyle vurulduğunu açıklamıştı. Olay yerinde bulunan kameralar tarafında da Kurkut’un katledilme anı kayıt altına alınmıştı.

Korkut’un vurulma anı öncesi ve sonrasına ait toplam 118 görüntü kaydı ve kayıtlarda geçen konuşmaları tek tek çözümleyerek bilirkişi, hazırladığı raporu mahkemeye gönderdi. Raporda, incelenen videoların sonucunda 13 el ateş edildiği, bunlardan sadece 6 el atışın kameralara yansıdığı tespit edilerek, Kurkut’un bedeninin sol tarafından vurulduğu belirtildi.

Rapora önemli bir delil eklendi

Raporda yer alan bir diğer önemli bilgi, Kurkut’un vurularak öldürülmek yerine sağ yakalanabilme imkanının olduğunun yine bir polis tarafından dile getirildiği görüntü oldu.

Bilirkişi raporuna giren olay yerindeki bir zırhlı araca ait 13 saniyelik bu görüntüde, zırhlı araca bindikleri esnada iki polis arasındaki diyaloğun kısa bir bölümü yansıyor.

Normal koşullarda duyulmayan, ancak özel bir video programı yardımıyla anlaşılabilen bu kayıtta, iki polisten birinin diğerine Kurkut’un vurulmasına ilişkin “Adamı vurmaya gerek yok ki” dediği açıkça anlaşılıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: