Tutuklanan işçilerin avukatları basın toplantısı yapacak3’üncü Havalimanı direnişinden tutuklanan işçilerin avukatları yarın saat 11:30’da Taksim’deki Baro binasının arkasında yer alan staj merkezinde gözaltı süreci ve tutuklamalarla ilgili olarak basın toplantısı düzenleyecekler.


3’üncü Havalimanı direnişinden tutuklanan işçilerin avukatları yarın saat 11:30’da Taksim’deki Baro binasının arkasında yer alan staj merkezinde gözaltı süreci ve tutuklamalarla ilgili olarak basın toplantısı düzenleyecekler.

Basın toplantısı için avukatlardan yapılan çağrıda şunlar söylendi:

Kamuoyunda “3. Havalimanı işçileri” olarak bilinen işçilerin 406’sının gözaltına alınmasına, 24 işçinin tutuklanması, 19 işçinin adli kontrolle salıverilmesine neden olan soruşturma sürecinde kamuoyunda oluşan bilgi kirliliği nedeniyle işçilerin müdafileri ve vekilleri olarak İstanbul Adliyesi’nde (Çağlayan) -1 katta bulunan İstanbul Barosu  biriminde 21 Eylül Cuma günü saat 11:30’da basın toplantısı yapılacaktır.

 Yer: Çağlayan Adliyesi -1 Kat, İstanbul Barosu birimi

Tarih: 21 Eylül 2018

Saat: 11:30

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı