İGA’dan 38 kişilik işten atılacaklar listesiİGA’nın elinde 38 kişilik bir liste olduğu ve bunların iş akitlerinin feshedilmesiyle ilgili bir talimatın olduğu ifade edildi.


3. Havalimanı işçilerinin avukatlarının yaptığı basın açıklamasında İGA’nın işten çıkarmalar için faaliyete geçtiği belirtildi. Şu anda İGA’nın elinde 38 kişilik bir liste olduğu ve bunların iş akitlerinin feshedilmesiyle ilgili bir talimatın olduğu ifade edildi.

İşçilerin insanca çalışma koşulları için başlattıkları eylem sonrasında yüzlerce işçi gözaltına alındı. Bunların büyük bir kısmının avukatlarıyla görüşmesi engellendi, ifadeler İGA yetkililerinin de olduğu bir ortamda işkence altında alındı. Avukatlar gözaltı sayısının bile net olarak açıklanmadığı koşullarda kaç işçinin işten çıkarıldığı bilgisine de net olarak ulaşılamadığını belirtiyor.

Gözaltına alınan işçilerin bir kısmının devlet ve kimi medya kuruluşları tarafından üstlerinde oluşturulan baskı nedeniyle işlerini bırakıp memleketlerine dönmek zorunda kaldıkları ifade edilirken, IGA’nın da 38 kişilik bir liste oluşturarak işten çıkarmalar için hazırlık yaptığı belirtildi.

Ayrıca Kontrol Et

‘Ekmek bulduklarına şükretsinler’ hesabı…

Onlar açısından her şey olağanüstü bir dönemi imliyor. Kılıçların çekildiği, emekçilere “kemerlerinizi daha fazla sıkın” diye buyrulduğu olağanüstü bir dönem…