‘İşsizim ve açım’Urfa’da işsiz bir genç “açım ve işsizim” diyerek bedenini ateşe verdi


Bir genç işsiz işçi daha açlık ve işsizlikle sürüklendiği çaresizliğini bedenini ateş topuna çevirerek dünyaya haykırdı. Daha önce belediyenin kapısını defalarca çalmış, iş istemişti. Bu düzende “ücretli köle” olmanın bile giderek güçleştiğini deneyimleriyle tatmıştı.

Bir “sarı hummaya” benzeyen işsizliğin kasılmalarını tüm benliğinde yaşamış olacak ki bedenini gözünü kırpmadan elindeki benzin bidonuyla yıkayıp, ateşle buluşturdu. Her şeye duyduğu isyanını ateş topu olarak haykırdı: Açım ve işsizim!

Bir gün kolektif bir öfkenin alev soluğu olacak bu ateş topu ajanslara şöyle bir haber olarak düştü:

Urfa’da işsizliğe dayanamayan bir genç, belediye başkanları ve milletvekilleri tarafından da reddedilince kendisini ateşe verdi.

 

Urfa’da belediye başkanları ve milletvekillerinin aşure dağıtımı sırasında ‘iş isteyen’ bir genç, reddedilince meydanda üzerine benzin döküp ateşe verdi. Alevler içerisinde kalan gence çevredekiler tarafından yangın tüpü ile müdahale etti. Vucudunun büyük bölümünde yanıklar oluşan genç, ambulansla hastaneye götürüldü.

 

Olay, akşam saatlerinde Topçu Meydanı’nda meydana geldi. İddiaya göre, adı öğrenilmeyen işsiz genç, iş başvurusu için defalarca belediyeye gelip, başkan ile görüşmek istedi. Gencin bu isteği gerçekleşmeyince meydanda aşure dağıtımı için toplanan belediye başkanları ve milletvekillerinin bulunduğu alana gelen genç “İşsizim ve açım” diyerek yanında getirdiği benzini üstüne döküp, kendini yaktı. Alevlenen gencin yardımına çevredeki esnaflar yetişti. Genç, kaldırıma uzatılarak yangın tüpü ve hortumla müdahale edilerek, yangın söndürüldü.

 

Vücudunun büyük bir bölümünde yanıklar oluşan genç, olay yerine çağırılan sağlık görevlilerince ilk müdahalesi yapıldıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: