15 Uyum Market işçisi gözaltında



Tazminat ve yıllık izin alacakları ödenmeyen Uyum Market işçileri Beylikdüzü’ndeki 5M Migros mağazasını terketmeme eylemi yaptı, işçilerden 15’i dövülerek gözaltına alındı


Konkordato ilan ederek mağazalarını Migros’a devreden Makro Market (Uyum Market) patronu bu arada tazminat ve yıllık izin haklarını da ödememişti. İşçiler yaklaşık 4 aydır Nakliyat-İş’le birlikte Migros mağazaları önünde eylemler yapmakta, hakları için verdikleri mücadeleyi ısrarla sürdürmekteler.

Migros yönetimi, işçilerin alacaklarının yarısını 20 Eylül’de ödeyeceği sözü verdi. Verilen ödeme sözü yerine getirilmeyince işçiler de Nakliyat-İş’le birlikte akşam saatlerinde Beylikdüzü 5M Migros mağazasına girerek, terk etmeme eylemine başladılar.

“Tazminat hakları verilene kadar mağazadan çıkmayacağız” diyen işçiler özel güvenlik ve polis kordonuna alındı. Haklarını almadan işyerini terk etmeyeceklerini söyleyen işçilere saldıran polis, 15 işçiyi darbederek, yerlerde sürükleyerek gözaltına aldı.

Eylem Nakliyat-İş’in sosyal medya hesabı üzerinden an an paylaşıldı.

Nakliyat-İş Genel Başkanı ve işçiler gözaltına alınan arkadaşlarının salıverilmesi talebiyle Beylikdüzü Karakolu önünde beklemeye devam ediyor.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı